7 mitów dotyczących suszarek i pralko-suszarek

Wokół pralko-suszarek i suszarek do ubrań krąży wiele mitów dotyczących ich funkcjonalności, ekonomiczności czy rozmiarów tych sprzętów. Czy warto wyposażyć swoje gospodarstwo domowe o urządzenia tego typu?

Pralko-suszarka lub suszarka do ubrań sprawiają, że mniej czasu i wysiłku musimy poświęcić na codzienne czynności taki jak pranie i suszenie wypranej bielizny i odzieży. Wystarczy załadować do pralko-suszarki ubrania, wybrać odpowiedni program prania i suszenie i wyjmujemy ubrania gotowe do odłożenia na półkę. W przypadku oddzielnej pralki i suszarki, należy jedynie przełożyć pranie z jednej do drugiej. Krąży jednak wiele mitów na temat używania tego typu urządzeń, warto je więc obalić i przekonać się do suszarek i pralko-suszarek.

Mit nr 1. Ubrania suszone mechanicznie są bardzo pogniecione i trzeba je długo prasować

To zależy od wybranego urządzenia. Na przykład niektóre modele suszarek Electrolux wyposażone zostały w system parowy Steam System, dzięki czemu w ciągu zaledwie 16 minut na wszystkich tkaninach zostaną zniwelowane zagniecenia i niepożądane zapachy. Ubrania wyglądają nieskazitelnie, a my oszczędzamy czas i nie musimy ich prasować, ponieważ z  suszarki wyciągamy ubrania od razu gotowe do noszenia. Natychmiast po wysuszeniu możemy schować odzież do szafy albo włożyć ulubioną sukienkę i wyjść na spotkanie z przyjaciółmi!

Mit nr 2. Tkaniny suszone za pomocą suszarki szybciej się niszczą i mogą się kurczyć

Dzięki opatentowanemu programowi suszenia wełny i jedwabiu możemy bez obaw suszyć nawet najdelikatniejsze rzeczy przeznaczone do prania ręcznego. Niska temperatura oraz liczba obrotów bębna w pełni dostosowane są do rodzaju suszonej tkaniny, co powoduje, że ubrania nie ulegną zniszczeniu i zmechaceniu – ulubiona bluzka czy delikatny sweterek będą jak nowe!

Mit nr 3. Po wyjęciu z suszarki odzież jest nieprzyjemna w dotyku

Dzięki nowoczesnej technologii OptiSense pralko-suszarki i suszarki Elektrolux automatycznie dostosowują czas trwania cyklu do wielkości ładunku. Niezależnie od tego, czy włożymy do urządzenia 3, 6 czy 9 kg odzieży, nie będzie ona prana zbyt długo ani nie zostanie przesuszona. Umożliwia to łagodną i skuteczną pielęgnację odzieży, a także oszczędność czasu i energii elektrycznej.

Mit nr 4. Suszarka zajmuje dużo miejsca w mieszkaniu

Są lepsze sposoby na zagospodarowanie przestrzeni w domu niż suszące się pranie! Dzięki suszarce cała wyprana odzież schnie w jednym urządzeniu, zyskujemy zatem dodatkowe miejsce w mieszkaniu. Lekką, nowoczesną suszarkę z powodzeniem można ustawić na pralce. Jest to możliwe dzięki specjalnemu stelażowi, który można kupić wraz z suszarką Electrolux. W ten sposób urządzenie będzie zajmowało mniej miejsca w łazience. W przypadku kupna pralko-suszarki, urządzenie zajmuje tyle samo miejsca co zwykła pralka!

Mit nr 5. Obsługa takich urządzeń jest zbyt skomplikowana

W pralko-suszarkach Electrolux wystarczy wcisnąć jeden guzik, by uruchomić proces prania, a następnie suszenia. Nie ma potrzeby wyboru dwóch oddzielnych cykli. W suszarkach Electrolux zainstalowano funkcję TimeManager umożliwiającą skrócenie czasu suszenia nawet o 40% przy wciąż doskonałych efektach. Odświeżanie nawet w 15 minut!

7 mitów dotyczących suszarek i pralko-suszarek

Mit nr 6. Pralko-suszarki są awaryjne

Wielu użytkowników boi się urządzeń o kilku funkcjach ze względu na to, że gdy zepsuje się sprzęt, stają się oni pozbawieni zarówno pralki, jak i suszarki. W przypadku sprzętu marki Electrolux nie ma takich obaw. Ich silniki objęte są 10-letnią gwarancją, co gwarantuje pewność zakupu na długie lata!

Mit nr 7. Pralko-suszarki i suszarki zużywają dużo prądu i są nieekonomiczne

Suszarki i pralko-suszarki Electrolux wyposażone w silnik inwerterowy zużywają połowę energii niż urządzenia wyposażone w tradycyjny silnik. Te w klasie A+++ wykorzystują zaś nawet o 68% mniej energii niż inne tego typu urządzenia.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Electrolux