Akumulatorowa myjka Bosch GlassVac – nieoceniona pomoc w myciu okien na wiosnę

Kto z nas nie ma za sobą podobnych doświadczeń: na świeżo umytych oknach w promieniach słońca widać smugi, a przy brzegach i w narożnikach – brud. Jeśli dodamy do tego kapiącą z wiadra wodę, mokre ścierki i sterty papieru, mycie okien okazuje się jedną z najbardziej uciążliwych prac domowych. Skuteczną pomoc oferuje GlassVac – pierwsza akumulatorowa myjka do okien firmy Bosch.

Akumulatorowa myjka Bosch GlassVac - nieoceniona pomoc w myciu okien na wiosnę

GlassVac wykorzystuje technologię wycieraczek samochodowych Bosch. Gumową krawędź myjki pokryto innowacyjną powłoką polimerową Power Protection Plus, która dotychczas była stosowana wyłącznie w wycieraczkach produkowanych przez firmę Bosch na rynek motoryzacyjny. Teraz zapewnia idealny rezultat pracy także podczas mycia szyb w domu: dzięki znaczącemu ograniczeniu tarcia, gumowa krawędź płynnie przesuwa się po czyszczonej powierzchni. Smugi oraz nieprzyjemne dźwięki podczas pracy to już przeszłość. Nowa myjka jest bardzo wytrzymała i wyróżnia się dłuższą żywotnością. GlassVac jest również wyjątkowo poręczna: jej wysokość to zaledwie 20 cm, jest więc o ok. 30% mniejsza od porównywalnych modeli konkurencji i precyzyjnie czyści także przestrzenie tuż przy krawędzi. W razie potrzeby myjka pomoże też zebrać rozlany w domu płyn.

Akumulatorowa myjka Bosch GlassVac - nieoceniona pomoc w myciu okien na wiosnę

Myjka GlassVac jest gotowa do użycia w każdej chwili. Wystarczy do butelki ze spryskiwaczem wlać środek myjący z wodą i nanieść go na szybę. Do mycia można użyć wszystkich dostępnych w handlu środków myjących. Dysza spryskiwacza jest regulowana, dzięki czemu można lepiej dopasować sposób natrysku do wielkości mytej powierzchni. Uporczywe zabrudzenia można natomiast usunąć ściereczką z mikrowłókna założoną na myjkę, którą po użyciu wystarczy zdjąć i wyprać. Pojemnik ze spryskiwaczem dobrze leży w dłoni, można ją także wygodnie postawić na szerokiej podstawie.

Po naniesieniu detergentu należy włączyć myjkę GlassVac, przyłożyć ją do szyby i odessać brudną ciecz. Do urządzenia dołączone są dwie gumowe krawędzie o szerokośc133 i 266 mm do różnych zastosowań. Po zakończeniu mycia można w łatwy i szybki sposób opróżnić zbiornik z brudną wodą.
Akumulatorowa myjka Bosch GlassVac - nieoceniona pomoc w myciu okien na wiosnę
Akumulatorową myjkę do okien Bosch wyposażono w zintegrowaną diodę LED, wskazująca stan naładowania akumulatora oraz ładowarkę micro USB, która umożliwia szybkie ładowanie GlassVac. Większy komfort pracy, np. podczas korzystania z drabiny, zapewnia pasek, na którym można zawiesić myjkę na ręce.

Dane techniczne akumulatorowej myjki do okien Bosch GlassVac:

Napięcie/pojemność akumulatora
3,6 V / 2,0 Ah
Czas pracy
25 min
Czas ładowania akumulatora
180 min
Szerokość krawędzi gumowej
133 i 266 mm
Materiał wykonania krawędzi gumowej
PPC (kopolimer polipropylenu)
Wymiary, urządzenie bez krawędzi gumowej (wysokość x długość x szerokość)
203 x 163 x 96 mm
Pojemność zbiornika brudnej wody
100 ml
Waga
700  g
Butelka ze spryskiwaczem
Wymiary butelki ze spryskiwaczem (wysokość x długość x szerokość)
242 x 112 x 100 mm
Wymiary ściereczek z mikrowłókna (długość x szerokość)
•     276 x 55 mm
•     110 x 50 mm
Pojemność
300 ml
W wyposażeniu standardowym /
Myjka do okien z wbudowanym
akumulatorem 2,0 Ah, 2 krawędzie gumowe, ładowarka micro USB i rzemyk na nadgarstek, butelka ze spryskiwaczem i 2 ściereczki z mikrowłókna