Cif Ultra Power – ekspert w usuwaniu pleśni

Pleśń pojawia się na ścianach, gdy w mieszkaniu panuje zbyt duża wilgoć. Jest również rezultatem niedostatecznej wentylacji. Rozwojowi grzybów i pleśni pomagają ściany pokryte tapetami i farbami.

Pleśnie wytwarzają jedne z najbardziej toksycznych znanych nam substancji czyli mykotoksyny, szczególnie szkodliwe dla małych dzieci.

Pierwszym krokiem w usuwaniu pleśni zawsze musi być poznanie przyczyny jej powstania i wyeliminowanie jej. Inaczej kłopot będzie powracał, a nasza praca okaże się skuteczna na krótki czas.

Na rynku dostępnych jest sporo środków chemicznych, których producenci zapewniają, że pomagają walczyć z zagrzybieniem i pleśnią. Cif jest od wielu lat jedną z najbardziej znanych marek środków czyszczących w Polsce. Jest postrzegany jako marka bardzo efektywna w czyszczeniu, godna zaufania. I to właśnie Unilever ze swoim sprayem przeciwko pleśni jest naszym absolutnym numerem jeden.

Spray przeciw pleśni przetestowaliśmy na mocno zapleśniałej ściance pod oknem. Po uszczelnieniu miejsc sprzyjających powstawianiu wilgoci można było zacząć usuwać jej skutki.

Cif Ultra Power - ekspert w usuwaniu pleśni

Po delikatnym rozpyleniu preparatu z odległości ok 10-15 cm należało tylko czekać na efekty. Zapach, który podczas stosowanie środków innych firm był nie do zniesienia, w tym przypadku nie jest ani intensywny, ani nie przeszkadza. Producent zaleca, aby pomieszczenia dobrze wietrzyć, aż do zaniku zapachu chloru. Podczas pracy nie jeść, nie pić, nie palić tytoniu. Przechowywać w chłodnym miejscu w pozycji pionowej, z dala od napojów i jedzenia. Chronić przed światłem i bezpośrednim nasłonecznieniem.

Po 3 minutach widać znaczne zmniejszenie pleśni.

A po 5 już można zetrzeć ślady wilgotną gąbeczką i cieszyć się na nowo ładną i zdrową ścianą.

Cif Ultra Power - ekspert w usuwaniu pleśni

Cif spray Przeciw Pleśni usuwa wszystkie rodzaje pleśni, grzyby i bakterie. Zawiera <5% związków wybielających na bazie chloru (podchloryn sodu), niejonowe środki powierzchniowo czynne, kompozycja zapachowa, Substancja czynna: podchloryn sodu 4,7 g / 100 g (aktywny chlor 3,5 g / 100 g)