Do 3x dłuższa świeżość dzięki lodówkom z systemem Amica VIT Control Plus

Jak zachować świeżość warzyw i owoców nawet do trzydziestu dni? Odpowiedzią na to pytanie są nowe modele lodówek Amica Vit Line wyposażone w pojemnik Vit Control Plus.

Jednym z najważniejszych problemów z jakimi mierzy się współczesny świat jest marnowanie żywności. Dzięki rozwiązaniom zastosowanym w nowych lodówkach Amica linii Vit Line warzywa i owoce zachowują świeżość nawet do trzech razy dłużej w porównaniu ze standardowymi urządzeniami. Pozwala to znacznie zmniejszyć ilość wyrzucanych produktów.

Do 3x dłuższa świeżość dzięki lodówkom z systemem Amica VIT Control Plus

Owoce należy przechowywać w suchym środowisku, warzywa – w bardziej wilgotnym. Pojemnik Vit Control Plus, za pomocą specjalnego suwaka, pozwala na samodzielne regulowanie poziomu wilgotności w zależności od przechowywanych produktów. Tego typu rozwiązanie jest znane i cenione przez użytkowników. Nowością jest umieszczenie na dnie pojemnika specjalnej tacy Fresh Pad, która zapewnia swobodny przepływ powietrza. Stanowi to dodatkowe zabezpieczenie owoców i warzyw, które nie przylegają bezpośrednio do dna i mają zapewnioną lepszą cyrkulację powietrza. Powierzchnia tacy wyposażona jest w specjalnie zaprojektowane otwory w kształcie diamentów, które pozwalają na skuteczne usunięcie cząsteczek wody z produktów, dzięki czemu starzeją się one dużo wolniej. Pojemnik Vit Control Plus łączy w sobie rozwiązania techniczne, które znacząco wydłużają możliwość przechowywania produktów. Wyjmowaną tacę bardzo łatwo jest utrzymywać w czystości. Można ją bez problemu wyjąć i umyć w zmywarce lub pod bieżącą wodą.

Do 3x dłuższa świeżość dzięki lodówkom z systemem Amica VIT Control Plus

Rozwiązania w nowych lodówkach Amica Vit Line pozwalają w znacznym stopniu ograniczyć ilość wyrzucanych warzyw i owoców. Możliwość regulacji poziomu wilgotności w chłodziarce oraz specjalna taca Fresh Pad sprawiają, że zachowują one długo swoje wartości odżywcze. Dzięki temu, zakupy możemy robić rzadziej oszczędzając zarówno pieniądze, jak i czas. Pojemnik Vit Control Plus cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających podczas targów IFA w Berlinie. Zgodnie z zapowiedzią z zeszłego roku wprowadzamy to rozwiązanie w nowej linii lodówek Amica Vit Line. Jestem przekonany, że nowe urządzenia znajdą duże grono zadowolonych użytkowników – mówi Tomasz Pietrzyk PR Manager Amica.

Do 3x dłuższa świeżość dzięki lodówkom z systemem Amica VIT Control Plus

Lodówki Amica Vit Line pojawiły się w sprzedaży w połowie 2017 roku. Docelowo będą również dostępne na rynkach zagranicznych w ofercie marek należących do grupy Amica.

Sprawdź ceny na lodówki Amica