Electrolux EAP 450 – najlepsza wydajność w oczyszczaniu powietrza

Miesiące zimowe to w Polsce czas, w którym media alarmują o stale rosnącym stężeniu smogu w powietrzu. Dlatego w grudniu 2017 redakcja magazynu PC World przeprowadziła test porównawczy oczyszczaczy powietrza. W badaniu sprawdzono siedem urządzeń sześciu kluczowych producentów sprzętu AGD. Oczyszczacz EAP 450 Electrolux otrzymał nagrodę w kategorii Najlepsza Wydajność.

Electrolux EAP 450 – najlepsza wydajność w oczyszczaniu powietrza

Testy wydajności oczyszczaczy powietrza zostały wykonane na pomocą miernika GM8803 marki Benetech. Pomiary uwzględniały obecność w powietrzu szkodliwych dla zdrowia pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Testy odbywały się w powtarzalnych warunkach przy stężeniu cząsteczek PM10 i PM2,5 w powietrzu oscylującym w granicach 80 ug/m3. Każdy sprzęt oceniany był w kilku kategoriach: obudowa, wyposażenie, wydajność, a także opłacalność. Redakcja PC World uznała oczyszczacz Electrolux EAP 450 za najbardziej wydajne urządzenie w teście, doskonale radzące sobie z oczyszczaniem powietrza w obiektach o powierzchni zbliżonej do maksimum deklarowanego w specyfikacji. Electrolux EAP450 przefiltruje aż 494m3 powietrza w ciągu godziny pracy. Taki model doskonale sprawdzi się w pomieszczeniu o powierzchni nawet do 103m2. Uwagę jury zwrócił zainstalowany w urządzeniu czujnik światła, którego zadaniem jest utrzymacie ciszy, w czasie snu domowników. Redakcja doceniłam także zmywalne filtry, których czas eksploatacji został wydłużony do 12 miesięcy. W badanym modelu stosowane są filtry HEPA, które uzyskały aprobaty wiodących organizacji: Szwedzkiego Towarzystwa Zwalczania Astmy i Alergii oraz Brytyjską Fundację ds. Alergii (BAF).

Electrolux EAP 450 – najlepsza wydajność w oczyszczaniu powietrza

Oczyszczacze powietrza są przydatnym rozwiązaniem nie tylko w okresie zwiększonego zanieczyszczania powietrza szkodliwymi cząstkami. To także urządzenie, które przychodzi z pomocą osobom borykającym się z alergią, a także astmą. Aktualnie dostępnych jest na rynku dużo, różnego rodzaju modeli. Dokonując wyboru urządzenia do domu warto zwracać uwagę na parametry sprzętu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że oczyszczacz zapewni nam czyste powietrze w domu w jak najkrótszym czasie.

Electrolux EAP 450 – najlepsza wydajność w oczyszczaniu powietrza

Znajdź najniższą cenę na oczyszczacz powietrza Electrolux EAP 450