Przydatne aplikacje – Sprawdź czy nie nadchodzi burza

Pogoda za oknami w tegoroczne wakacje nie rozpieszcza nas. Upalne dni poprzedzielane są burzami, gwałtownymi opadami deszczu i załamaniami pogody.

Tegoroczna pogoda zmienną jest, co chwila raczy nas burzami czy ulewnymi deszczami. Jeśli wybieramy się, nawet na krótką wycieczkę, warto sprawdzić prognozę pogody.

Przydatne aplikacje - Sprawdź czy nie nadchodzi burza

Dzięki aplikacji „Burze nad Polską i Europą” Mateusza Szafrańca w prosty i czytelny sposób możemy sprawdzić czy do naszej okolicy nie zbliża się właśnie jakaś burza. Aplikacja wyświetla mapę aktualnych i przeszłych wyładowań atmosferycznych doziemnych na terenie Polski, Niemiec, Czech, Słowacji oraz całej Europy.

Dzięki funkcji ostrzegania o burzach i innych ekstremalnych zjawiskach w wybranej odległości od użytkownika możliwe jest otrzymywanie powiadomień o zbliżających się zjawiskach pogodowych. Lokalizacja do powiadomień zmieniana jest podczas działania aplikacji, można również ustawić tzw. lokalizację domową – ostrzeżenia będą wysyłane dla tej właśnie lokalizacji, bez względu na lokalizację użytkownika.
Kolory – zgodnie z legendą – oznaczają czas, jaki minął od wyładowania w danym miejscu. I tak np. piorun uderzył w miejsce oznaczone polem zielonym 10 minut wcześniej niż w pole czerwone. Im wyładowanie świeższe – tym kolor cieplejszy. Po tym można wnioskować przemieszczanie się frontu.

Przydatne aplikacje - Sprawdź czy nie nadchodzi burza

Aplikacja wyświetla również aktualne ciśnienie atmosferyczne (jeżeli urządzenie posiada odpowiedni czujnik).
Dane w aplikacji pochodzą z serwisu http://burze.dzis.net/ oraz http://blitzortung.org

Aplikacja Burze nad Polską i Europą dla systemu Android można pobrać ze sklepu Google Play