Syrop prawoślazowy – skuteczny i tani sposób na męczący kaszel

Nadeszła jesień, a wraz z nią przeziębienia, bóle gardła i kaszel. Telewizja każdego dnia bombarduje nas reklamami środków przeciwko przeziębieniu i kaszlowi. Wszystkie te preparaty zazwyczaj są jednak bardzo drogie i nie zawsze skuteczne, w cenę wliczone są bowiem bardzo wysokie ceny promocji i reklamy telewizyjnej.

Zamiast stosować drogie reklamowane w telewizji środki, warto przed sezonem jesienno-zimowych przeziębień zaopatrzyć się Syrop prawoślazowy. To naturalny, ziołowy preparat, którego reklam próżno szukać w telewizji czy kolorowej prasie, a który jest sprawdzony, działający i bardzo pomocny w leczeniu i łagodzeniu kaszlu (zwłaszcza suchego) oraz bólu gardła. Głównym składnikiem syropu jest wyciąg z korzenia prawoślazu leczniczego, którego działanie jest zbawienne dla podrażnionego gardła chorującej osoby.

Syrop prawoślazowy – skuteczny i tani sposób na męczący kaszel Jak prawoślaz lekarski działa

Prawoślaz lekarski (Althaea officinalis) to roślina wieloletnia z rodziny ślazowatych. Jego korzenie zawierają śluzy, które podczas spożycia powlekają błony śluzowe gardła, nawilża krtań i struny głosowe, przynosząc ulgę w przypadku podrażnień, owrzodzeń oraz różnych stanów zapalnych. Pozytywnie też wpływają na regulację wypróżnień, a także na prawidłowy poziom cholesterolu i glukozy we krwi.

Zdrowotne działanie prawoślazu znane jest już bardzo dawna i szeroko stosowane w medycynie tradycyjnej i ludowej. Prawoślaz jako roślinę leczniczą wspomina Hipokrates, sugerując użycie jako lek łagodzący objawy czerwonki i astmy oraz Dioskurides – jako komponent licznych leków W medycynie ludowej wyciąg z prawoślazu stosowany był w chorobach układu oddechowego oraz łagodzeniu objawów wrzodów jelit i żołądka, a także niestrawności i biegunki.

Syrop prawoślazowy – skuteczny i tani sposób na męczący kaszel Syrop prawoślazowy Alte Gemi

  • Skład: Substancja czynna: 100 g syropu zawiera 36 g wodnego maceratu z 5 g korzenia prawoślazu lekarskiego (Althaeae radicis maceratio 5:36), ekstrahent –mieszanina wody i etanolu (47,9:1), substancja pomocnicza – kwas benzoesowy.
  • Produkt zawiera nie więcej niż 1,0% (v/v) etanolu.
  • Działanie: Lek -syrop prawoślazowy Alte zawiera wodny macerat z korzenia prawoślazu wykazujący działanie łagodzące kaszel oraz osłaniające błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Działanie to związane jest z zawartością śluzu roślinnego z korzenia prawoślazu, konsystencją preparatu oraz jego lepkością. Śluz korzenia prawoślazu tworzy roztwory koloidalne, które pokrywają błony śluzowe cienką warstwą i działają na nie ochronnie. Ponadto śluz, działając osonowo na zmienioną zapalnie, przekrwioną rozpulchnioną błonę śluzową gardła, łagodzi także odruch kaszlowy. Jest to produkt leczniczy stosowany tradycyjnie w podanych wskazaniach, a jego skuteczność opiera się na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu.
  • Wskazania: Stosowany jest tradycyjnie jako środek pomocniczy w objawach stanów zapalnych jamy ustnej i gardła: chrypka, kaszel, np. w przebiegu przeziębienia. Pomocniczo w podrażnieniach i stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.
  • Przeciwwskazania: Nie należy stosować syropu jeśli występuje nadwrażliwość na składniki preparatu. Uczulenie na kwas benzoesowy.
  • Grupa terapeutyczna: Leki stosowane w chorobach układu oddechowego i chorobach gardła
  • Opakowanie: Butelka 125g, 350g

Syrop prawoślazowy Alte można kupić w każdej aptece, za niewielkie pieniądze nie przekraczające 3 zł!

Znajdź najniższą cenę na Syrop prawoślazowy Alte