duolingo – sprytna nauka języków online

Dzięki duolingo to wygodny i efektywny sposób nauki języka online. Przez zabawę i ćwiczenia Ty lub Twoje dziecko może doskonalić znajomość języków obcych.

Duolingo jest darmową platformą do edukacji językowej, która stała się najpopularniejszą formą nauki języków obcych online. Nauka z Duolingo jest ciekawa i uzależniająca. Materiał podzielony jest na krótkie lekcje, które są łatwo przyswajalne dla uczącego się. Prawidłowe wykonanie zadania premiowane jest punktami doświadczenia, dzięki którymi rejestrowany jest postęp uczącego.

Każda lekcja zawiera słówka i zwroty, które należy poznać i zapamiętać, a następnie powtarzać w postaci ćwiczeń. Ćwiczenia są zróżnicowane i sprawiają że uczący nie nudzi się szybko jak przy innych kursach online. W zależności od lekcji mogą być ćwiczenia pisemne, ze słuchu, czy ćwiczenia wymowy.

duolingo - sprytna nauka języków online

Podczas lekcji i ćwiczeń użytkownik cały czas widzi, które odpowiedzi są prawidłowe. Jeśli nie uda się odpowiedzieć prawidłowo, otrzymuje podpowiedzi jak się poprawić. Duolingo motywuje cię do stałej pracy, rejestrując ile dni z rzędu udało się poświęcić na naukę języka. Serduszka podtrzymują lekcje przy życiu. Użytkownik traci je, gdy odpowiada nieprawidłowo. Jeśli straci wszystkie, może spróbować powtórzyć lekcję jeszcze raz od początku.

Online i na smartfonie. Duolingo dostępne jest zarówno na komputerze stacjonarnym z dostępem do internetu, jak i na smartfonie. Dzięki zainstalowaniu specjalnej aplikacji duolingo  dla iPhone, Androida lub Windows Mobile można uczyć się języka w podróży czy na przerwie.

Strona główna duolingo