Odstresuj się – zabawki na stres

Fidget Spinner

Odstresuj się - zabawki na stres

Fidget Spinner to najnowsza zabawka odstresowująca, która podbija teraz cały świat i jest bardzo popularna wśród młodzieży. Zabawka jest bardzo prosta, to praktycznie wirnik, najczęściej trójramienny osadzony na łożyskach. Jego jedynym zadaniem jest obracanie się. Fidget Spinner kosztuje od 15 do około 50 zł w zależności od kształtu, jakości i ilości łożysk i ramion. Niektóre modele mogą być podświetlane, metalowe, kolorowe itp. Z zabawką można wykonywać różne triki, jednak polegają one po prostu na obracaniu się urządzenia wokół osi.

Fidget Cube

Odstresuj się - zabawki na stres

Fidget Cube to kostka, która na każdej ze swoich ścianek ma różne „gadżety” pozwalające zająć czymś dłonie. Dla przykładu: na jednej ściance mamy przełącznik, na drugiej kółko do obracania, na trzeciej przyciski, rolki itp. Zamiast bawić się długopisem, możemy wciskać, kręcić, pocierać, ścianki Fidget Cube.

Odstresuj się - zabawki na stres

Piłeczka antystresowa

Odstresuj się - zabawki na stres

Piłeczka antystresowa to klasyczna już zabawka wykonana z miękkiej pianki, najczęściej w jaskrawych kolorach ze śmieszną grafiką. Można ją ściskać, rzucać, odbijać i bawić się jak zwykłą piłeczką.

Gumowy kurczak z jajem

Odstresuj się - zabawki na stres

Jeśli ktoś nie jest obrzydliwy może odstresowywać się ściskając gumowego kurczaka. Po naciśnięciu kurczaka w miejscu gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę pojawia się przezroczyste jajko z żółtkiem. Całość jest nieco makabryczna, ale właśnie to sprawia, że nie można przejść obok tej zabawki obojętnie i musi wywołać na twarzy osoby bawiącej się uśmiech zażenowania i rozbawienia.

Układanka Magiczny wąż

Odstresuj się - zabawki na stres

Klasyczna układanka w postaci węża, z którego segmentów można układać różne figury. Obracane wokół osi segmenty składane pod kątem 45 stopni dają dużą frajdę w budowaniu niezwykłych przedmiotów. W internecie można znaleźć wiele wskazówek i tutoriali w co można przemienić magicznego węża.

Kostka Rubika

Odstresuj się - zabawki na stres

Znana od lat 80 ubiegłego wieku Kostka Robika wciąż cieszy się popularnością. Chociaż nieco mniejszą niż na początku swojej świetności, jej popularność wraca falami. Zabawa kostką polega na takim ułożeniu kwadratów, aby na każdej ściance były kwadraty o tym samym kolorze. Kwadraty można obracać względem osi.