GLM 120 C Professional laserowy dalmierz Bosch z wbudowaną kamerą

Profesjonaliści z wielu branż wysoko cenią dalmierze laserowe – szybkie i precyzyjne pomiary to ogromne ułatwienie w pracy. Jednak do tej pory namierzenie punktu laserowego dalmierza w jasnym otoczeniu lub przy większych odległościach mogło sprawiać trudności. Teraz Bosch rozwiązuje ten problem – GLM 120 C Professional to pierwszy dalmierz laserowy tej marki wyposażony w kamerę. Za pomocą kamery i siatki celowniczej na wyświetlaczu, użytkownicy mogą dokładnie namierzyć cel i wykonać precyzyjne pomiary także przy większych odległościach – aż do 120 m. Kamera posiada rozdzielczość 5 megapikseli, trzystopniowy zoom i może zapisać w pamięci 50 zdjęć wraz z informacją o dacie i wykonanymi pomiarami.

GLM 120 C Professional laserowy dalmierz Bosch z wbudowaną kamerą

Dane dostępne w telefonie lub na tablecie

Dzięki technologii Bluetooth® pomiary można przenieść z dalmierza do aplikacji Measuring Master
i tam dalej je przetwarzać – udostępnić współpracownikom, wykonać kalkulację materiałów lub tworzyć i modyfikować rzuty poziome. Dalmierz może być też sterowany za pomocą tej aplikacji, dzięki czemu pomiar można wykonać zdalnie bez ryzyka potrącenia urządzenia, a także bez pomocy drugiej osoby. Aplikację Measuring Master można pobrać bezpłatnie ze sklepów Apple App Store i Google Play Store. Dodatkowo informacje zapisane w pamięci można odczytać na komputerze po podłączeniu urządzenia za pomocą kabla micro USB– dostępne formaty: CSV i JPEG.

Prosta obsługa eliminuje ryzyko błędu

Dalmierze GLM 120 C Professional wyposażony został w prosty i intuicyjny panel sterowania – nowa funkcja menu oferuje użytkownikom pomocne wskazówki w postaci tekstów i animacji, które znacznie ułatwiają pracę z urządzeniem. Nowy dalmierz Bosch ma również wbudowany czujnik nachylenia działający w zakresie 360° i można je wykorzystać do pomiaru kątów lub jako poziomicę cyfrową. Urządzenie posiada także dodatkowy przycisk pomiaru umieszczony z boku, którym można włączać i wyłączać narzędzie oraz zainicjować pomiar, zapewniając sobie komfort i elastyczność działania, niezależnie od warunków pracy. Nowością jest także funkcja automatycznego wykrywania trzpienia : urządzenie rozpoznaje, kiedy trzpień jest całkowicie wysunięty, co ma miejsce np. przy pomiarach wykonywanych z narożnika. Dzięki temu użytkownik nie musi ręcznie zmieniać punktu początkowego pomiaru, lecz jedynie go potwierdzić. Zmniejsza to ryzyko błędnego pomiaru.

GLM 120 C Professional laserowy dalmierz Bosch z wbudowaną kamerą

Czytelny kolorowy wyświetlacz z wytrzymałym ekranem

Na kolorowym wyświetlaczu 2,8″ można wygodnie odczytać lub sprawdzić cztery ostatnie pomiary oraz wynik aktualnie wykonywanego pomiaru. Wyświetlacz dalmierza automatycznie się obraca, podobnie jak w smartfonach. Wykorzystywana jest także identyczna technologia wyświetlaczy: moduł LCD jest na stałe połączony ze szklanym frontem, dzięki czemu światło nie załamuje się w przerwie między obydwoma elementami i nie powstają odbicia. Dodatkowo wyświetlacz zapewnia łatwy odczyt danych z każdej perspektywy, także wtedy, gdy użytkownik patrzy z boku. Dzięki wytrzymałemu ekranowi dalmierz GLM 120 C Professional można bezpiecznie stosować na budowach.

GLM 120 C Professional laserowy dalmierz Bosch z wbudowaną kamerą

Dane techniczne

GLM 120 C Professional

(zastępuje GLM 100 C Professional i GLM 150 Professional)

Zakres pomiaru

0,08–120 m

Typowa dokładność pomiarowa

± 1,5 mm

Zakres czujnika nachylenia

360° (4 x 90°)

Dokładność pomiarowa przy nachyleniu

0,2°

Klasa lasera

2

Pamięć

ostatnie 50 zdjęć wraz z pomiarami

Zasilanie

wbudowany akumulator litowo-jonowy 3,6 V

Stopień ochrony przed pyłem i wilgocią

IP 54

Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość)

  • 142 x 64 x 28 bez stopki

  • 176 x 64 x 28 ze stopką

Waga

0,21 kg

Znajdź najniższe ceny na dalmierze Bosch