NanoBlade – nowe piły dla majsterkowiczów i profesjonalistów od firmy Bosch

Firma Bosch jako pierwszy producent umożliwia majsterkowiczom łatwe i precyzyjne cięcie niemal bez wibracji. Wszystko dzięki wyjątkowej technologii ostrzy „NanoBlade“, którą Bosch zastosował po raz pierwszy w trzech narzędziach. Jej podstawą jest ostrze z obiegowym łańcuchem, składającym się z 4-milimetrowych ogniw – takim jak w przypadku piły łańcuchowej, tylko o wiele mniejszym. Dzięki obiegowemu mikrołańcuchowi nie występuje typowy dla wyrzynarek i pił szablastych skokowy ruch brzeszczotu, który generuje silne drgania i negatywnie wpływa na precyzję cięcia. W rezultacie otrzymujemy piłę, którą nawet majsterkowicz bez dużej wprawy w takich pracach, może wykonać dokładne, prostopadłe do powierzchni cięcia. Z piłami NanoBlade Bosch przenosi cięcie w nowy wymiar.

NanoBlade – nowe piły dla majsterkowiczów i profesjonalistów od firmy Bosch

Bosch oferuje aż trzy nowe narzędzia wykorzystujące technologię ostrzy „NanoBlade“: akumulatorową piłę Nanoblade EasyCut 12, polecaną szczególnie do cięć z ręki, oraz sieciowe modele EasyCut 50 i AdvancedCut 50, przeznaczone do precyzyjnych cięć oraz cięć wgłębnych. Wszystkie narzędzia są wyposażone w system SDS umożliwiający szybką i łatwą wymianę ostrza oraz automatyczną funkcję napinania łańcucha. Ostrza „NanoBlade“ są ponadto trwałe i bezobsługowe: nie wymagają smarowania, ostrzenia ani napinania łańcucha. Do łańcucha nie przywierają pozostałości materiału nawet w przypadku cięcia drewna żywicznego. Bez zmiany ostrza można przeciąć do 100 m laminatu i do 100 m miękkiego drewna. Oznacza to możliwość ułożenia paneli laminowanych w dziesięciu pokojach czy położenia boazerii w pięciu pokojach.

NanoBlade – nowe piły dla majsterkowiczów i profesjonalistów od firmy Bosch

Akumulatorowa piła Nanoblade EasyCut 12 to wszechstronne narzędzie do pracy w pomieszczeniach i na zewnątrz.Wważy tylko 900 g iobojętne, czy użytkownik planuje ciąć kantówkę czy krzewy albo drzewa, wszystkie te cięcia wykona nią łatwo i szybko. Liczba „12“ w oznaczeniu urządzenia oznacza maksymalne napięcie akumulatora 12 V i zastępuje dotychczasowe oznaczenie 10,8 V, które było wartością średnią napięcia.

Piłami Nanoblade EasyCut 50 i AdvancedCut 50 majsterkowicze mogą wykonać precyzyjnie cięcia prostoliniowe – np. przyciąć deski do wykonania regału czy podłogi. Obydwa narzędzia oferują moc 500 W i adapter do odsysania pyłu, który zapewnia czystą pracę. Łatwe prowadzenie narzędzia wzdłuż linii cięcia oraz wysoką precyzję zapewnia osłona przeciwodpryskowa, funkcja nadmuchu oraz system „Cut Control“: przezroczysta, rozkładana przedłużka z zaznaczoną linią cięcia. Za pomocą obu narzędzi użytkownicy mogą wykonywać cięcia wgłębne: stopa posiada specjalne wygięcie z tyłu. Po przyłożeniu narzędzia wystarczy je przechylić, a ostrze zagłębi się w materiał, wykonując żądane cięcie. Piła Nanoblade AdvancedCut 50 umożliwia dodatkowo nacinanie rowków oraz wykonanie cięć pod kątem od 0 do 45 stopni. Dzięki rozszerzeniu stopy jest ona także kompatybilna z szynami prowadzącymi Bosch.

NanoBlade – nowe piły dla majsterkowiczów i profesjonalistów od firmy Bosch

Model EasyCut 12 jest sprzedawany z akumulatorem 12 V, szybką ładowarką oraz ostrzem NanoBlade Wood Speed 65 o długości 65 mm. W wyposażeniu standardowym pił Nanoblade EasyCut 50 oraz AdvancedCut 50 znajduje się ostrze NanoBlade Wood Basic 50. W programie osprzętu dodatkowego dostępny jest także łańcuch Speed do drewna oraz łańcuch Bimetal do twardego drewna.

Dane techniczne

 

EasyCut 12

 

EasyCut 50

 

AdvancedCut50

 

Moc 500 W 500 W
Napięcie/

pojemność akumulatora

12 V / 2,5 Ah
Prędkość obrotowa bez obciążenia  

0 – 4.100 min-1

 

0 – 7.800 min-1

 

0 – 7.800 min-1

Maks. głębokość cięcia 65 mm 50 mm 50 mm
Waga 0,9 kg 1,6 kg 1,7 kg
 

 

Osprzęt/strza

 

Drewno: NanoBlade Wood Speed 65; etui na NanoBlade, zawieszka, bateria Li- ion 2,5 Ah, ładowarka AL. 1115

 

Drewno: NanoBlade Wood Basic 50/ NanoBlade Wood Speed 50, twarde drewno: NanoBlade Hard Wood Basic 50; etui na NanoBlade, walizka, osłona przeciwpyłowa i przeciwodpryskowa

 

Drewno: NanoBlade Wood Basic 50/ NanoBlade Wood Speed 50, twarde drewno: NanoBlade Hard Wood Basic 50; etui na NanoBlade, adaptery głębokości, walizka, adapter do prowadnicy, osłona przeciwpyłowa i przeciwodpryskowa