UniversalDetect nowy cyfrowy detektor firmy Bosch

Łatwy w obsłudze detektor UniversalDetect firmy Bosch zapewnia większe bezpieczeństwo podczas wiercenia.

UniversalDetect to pierwszy cyfrowy detektor dla majsterkowiczów sterowany za pomocą ekranu dotykowego. Urządzenie wyposażono w instrukcję „krok po kroku”, która prowadzi użytkownika przez kolejne etapy procesu detekcji. Zintegrowane menu minimalizuje ryzyko błędów związanych z niewłaściwą obsługą i zapewnia precyzyjny rezultat pomiaru.

UniversalDetect nowy cyfrowy detektor firmy Bosch

Detektor UniversalDetect jest przeznaczony do wykrywania metalu, przewodów pod napięciem oraz konstrukcji drewnianych w ścianach gipsowo-kartonowych. Dzięki temu jest niezwykle przydatny podczas wiercenia – pozwala uniknąć uszkodzenia elementów instalacji, przewodów oraz wiercić w tych miejscach ściany gipsowo-kartonowej, gdzie znajduje się drewniana konstrukcja. Pomaga to np. w instalacji szafek wiszących. Menu w języku polskim minimalizuje ryzyko błędów związanych z niewłaściwą obsługą.

Detektor UniversalDetect można włączyć i wyłączyć za pomocą jednego przycisku. Pozostałe czynności użytkownik wykonuje na ekranie dotykowym kolorowego wyświetlacza o przekątnej 2,4″. Podczas uruchomienia można obejrzeć krótkie wprowadzenie z poradami pomagającymi w uzyskaniu jak najlepszych wyników pracy.

Łatwa obsługa i interpretacja wyników

Na ekranie dotykowym użytkownik może szybko wybrać tryb pracy: detekcję metalu, przewodów pod napięciem lub konstrukcji drewnianych i od razu zacząć pracę. Detektor UniversalDetect wykrywa metal do głębokości 10 cm, przewody pod napięciem do głębokości 5 cm i konstrukcje drewniane do głębokości 2,5 cm, co odpowiada grubości dwóch płyt gipsowo-kartonowych. Podczas wykrywania można połączyć ze sobą dwa tryby pracy. Dzięki temu w jednym kroku można np. stwierdzić, że w wybranym miejscu nie ma ani rur, ani przewodów pod napięciem. Wszystkie tryby pracy kalibrują się automatycznie, tak więc użytkownik może skoncentrować się na pracy.

UniversalDetect nowy cyfrowy detektor firmy Bosch

Dla zapewnienia właściwej obsługi, detektor UniversalDetect jest wyposażony w czujnik stykowy ściany. Wykrywa on niewłaściwą pozycję detektora względem ściany zapobiegając nieprawidłowemu odczytowi. W takim przypadku urządzenie wyświetla na ekranie informację o konieczności prawidłowego przyłożenia detektora UniversalDetect do ściany. Wyniki pomiaru są wskazywane na wyświetlaczu za pomocą sygnału akustycznego oraz trójkolorowego, okrągłego wskaźnika LED, działającego na podobnej zasadzie jak sygnalizator świetlny na skrzyżowaniu: kolor zielony oznacza, że nie znaleziono żadnego obiektu, kolor żółty oznacza wykrycie sygnału, a kolor czerwony oznacza, że sygnał został jednoznacznie przypisany do obiektu. Otwór pozwala zaznaczyć na ścianie miejsce wykrycia obiektu.

UniversalDetect nowy cyfrowy detektor firmy Bosch

 

Dane techniczne

UniversalDetect

Maks. głębokość detekcji metalu

10 cm

Maks. głębokość detekcji przewodów pod napięciem

5 cm

Maks. głębokość detekcji drewna i konstrukcji drewnianych w ścianach gipsowo-kartonowych

2,5 cm

Wyświetlacz

kolorowy wyświetlacz 2,4“ z ekranem dotykowym

Automatyczna kalibracja

tak

Automatyczny wyłącznik

po 5 minutach

Dioda LED

trójkolorowa dioda LED z otworem do zaznaczania

Zasilanie

4 baterie 1,5 V AAA

Czas pracy

min. 4 h

Wymiary (długość x szerokość x wysokość)

255 x 90 x 51 mm

Waga

300 g

Znajdź najniższą cenę na wykrywacze przewodów