UniversalInspect – kamera inspekcyjna firmy Bosch nie tylko dla majsterkowiczów

Bosch wprowadza na rynek pierwszą kamerę inspekcyjną dla majsterkowiczów. Model UniversalInspect umożliwia szybkie sprawdzenie zaciemnionych i trudno dostępnych miejsc w domu i poza nim, np w samochodzie. Narzędzie ma niemal nieograniczone możliwości zastosowań: z pomocą kamery inspekcyjnej UniversalInspect można np. zdiagnozować zatkane odpływy i rury spustowe, zbadać rynny dachowe lub zajrzeć do środka urządzeń AGD, takich jak zmywarki lub suszarki, aby sprawdzić możliwe usterki. Wyniki badania można dokumentować na zdjęciach. Kamera jest wyposażona w 8-milimetrową głowicę, dzięki czemu bez trudu można ją wprowadzić nawet w bardzo wąskie miejsca. Kamera UniversalInspect jest też nieoceniona przy remontach starszych budynków. Umożliwia wgląd w puste przestrzenie takich konstrukcji, jak podwójne lub sztuczne podłogi, ścianki działowe lub podwieszane sufity, np. po to, aby zlokalizować przebieg kabli lub rur przed przystąpieniem do prac remontowych. Kamera inspekcyjna przydaje się także na co dzień: umieszczenie jej za szafą lub pod sofą pozwala szybko stwierdzić, czy poszukiwany przedmiot właśnie tam się znajduje. Także w przypadku samochodu kamera UniversalInspect pozwala zyskać szybki ogląd sytuacji i zidentyfikować punkty rdzy lub uszkodzone przewody i kable.

UniversalInspect – kamera inspekcyjna firmy Bosch nie tylko dla majsterkowiczów

Intuicyjna obsługa i łatwa dokumentacja – narzędzie dla każdego użytkownika

Nową kamerę inspekcyjną Bosch obsługuje się za pomocą tylko sześciu przycisków. Oprócz włącznika/wyłącznika urządzenie posiada przycisk do ustawiania jasności lub wyboru trybu monochromatycznego, który oferuje optymalny kontrast przy silnie odbijających światło powierzchniach. Kamera inspekcyjna posiada dwukrotny zoom cyfrowy, oferuje dwa stopnie jasności oświetlenia oraz możliwość obrócenia obrazu o 180 stopni w celu poprawy widoczności obiektu. Kolejny przycisk pozwala wykonać zdjęcie, a następnie przeglądać zdjęcia w trybie galerii. Pamięć wewnętrzna mieści do ośmiu zdjęć. Wyniki inspekcji można przeglądać na kolorowym wyświetlaczu o przekątnej 2,31 cala i rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Aby zapisać więcej zdjęć i przetwarzać je dalej na komputerze, użytkownik może skorzystać z opcjonalnej karty Micro SD.

UniversalInspect – kamera inspekcyjna firmy Bosch nie tylko dla majsterkowiczów

Dzięki ergonomicznej konstrukcji i niskiej wadze (390 gramów) narzędzie jest wygodne w użyciu i można je bez problemu obsługiwać jedną ręką. Po zakończeniu pracy przewód można owinąć wokół kamery i razem z nią umieścić w załączonym pokrowcu.

Wyposażenie standardowe zawiera bogaty osprzęt, który jeszcze bardziej rozszerza możliwości stosowania kamery inspekcyjnej UniversalInspect: lusterko pozwala użytkownikom zobaczyć, co znajduje się za rogiem i zbadać słabo widoczne zaułki. Natomiast hak i magnes pozwalają usunąć z badanych miejsc lekkie obiekty.

Dane techniczne UniversalInspect
Przekątna wyświetlacza 2,31“
Rozdzielczość wyświetlacza 320 x 240 pikseli
Średnica głowicy kamery 8 mm
Długość przewodu kamery 95 cm
Stopień ochrony przed wilgocią i pyłem: głowica kamery i przewód (bez obudowy) IP 67
Powiększenie dwustopniowe: 1,5x i 2x
Oświetlenie LED trzystopniowe: 0/50/100%
Zasilanie 4 baterie 1,5 V LR6 (AA)
Czas pracy przy nowych bateriach ok. 4 godziny
Waga z bateriami 390 g
Karta pamięci Micro SD opcjonalna 4 do 32 GB i formacie Fat32
W wyposażeniu standardowym 4 baterie 1,5 V LR6 (AA), pokrowiec, hak, lusterko, magnes, dwa uchwyty

Znajdź najniższe ceny na kamery inspekcyjne