Jak prawidłowo dobrać rozmiar biustonosza

Każda kobieta wie, że źle dobrany, a przez to często niewygodny biustonosz potrafi zepsuć nie tylko najlepszą nawet kreację, ale i humor na cały dzień. Aż nadejdzie długo upragniony moment wieczornego uwolnienia się z jego żelaznych objęć…

Idealny biustonosz powinien być przede wszystkim wygodny, prawie nie odczuwalny. Dobrze dobrany – odpowiednio podtrzyma biust i odciąży kręgosłup. Zapewni piękny wygląd biustu. Wpłynie również na Twoją całą sylwetkę. Zapewni rewelacyjne samopoczucie, bo każda kobieta chyba przyzna, że niewiele rzeczy jest bardziej irytujących od zbyt małych rajstop i uwierającego biustonosza…

Jak prawidłowo dobrać rozmiar biustonosza Rozmiar biustonosza składa się z dwóch części: liczby i litery. Liczba mówi o obwodzie naszej klatki piersiowej pod biustem, natomiast litera – wielkości miseczki, czyli właściwym rozmiarze piersi. Np. popularne 75B to 75cm obwodu pod biustem i miseczka w rozmiarze B

Należy pamiętać o tym, że za prawidłowe podtrzymanie biustu odpowiada przede wszystkim obwód biustonosz- zbyt luźny biustonosz nie utrzyma prawidłowo ciężaru piersi.

Oby dowiedzieć się więcej na temat rozmiaru naszego biustu, należy zwykłą miarą krawiecką- centymetrem zmierzyć obwód klatki piersiowej bezpośrednio pod biustem. Ważne jest, by wykonywać to stojąc prosto, najlepiej z rękoma opuszczonymi wzdłuż ciała. Takie zdejmowanie miary wymaga pomocy przyjaciółki, bądź innej osoby nam bliskiej. Miarkę należy przyłożyć bezpośrednio do ciała, tak by całkowicie do niego przylegała. Pomiar należy wykonywać na nagim ciele, ciasno, na wydechu. Od otrzymanego wyniku należy odjąć 5 cm i zaokrąglić go w dół.

Np. jeśli wyjdzie Ci 81 cm, to po odjęciu 5 cm otrzymasz 76 cm, czyli w zaokrągleniu 75 cm.

Drugim krokiem jest pomiar miseczki.

Ponownie używamy miary krawieckiej, jednak tym razem mierzymy nasze piersi w ich najszerszym punkcie, który znajduje się mniej więcej na wysokości brodawek. Uwaga: ten pomiar wykonujemy nago lub ubrane w materiałowy biustonosz (wykluczony push-up!!!). Aby sobie pomóc, możemy się nieco pochylić do przodu, dzięki czemu wynik będzie bardziej dokładny.

Ostatnim krokiem jest obliczenie różnicy między tymi dwoma obwodami. Rozmiar miseczki to: obwód w biuście minus skorygowany obwód pod biustem. 

Wynik należy odnaleźć w powszechnie dostępnych tabelach. Otrzymana litera to rozmiar miseczki. Pamiętajmy, by sprawdzać na stronie internetowej producenta, czy nie zamieszcza własnych tabel doboru biustonoszy, ponieważ rozmiary i tabele różnych marek mogą nieco się od siebie różnić.

Na zakończenie warto pamiętać o tym, że biustonosze różnych firm mogą się między sobą różnić, więc każdy przed zakupem należy przymierzyć, by upewnić się że na pewno nam odpowiada.

Przykładowa tabela rozmiarów biustonoszy firmy Triumph

Jak prawidłowo dobrać rozmiar biustonosza