DCS-9500T zestaw do pomiaru temperatury u wielu osób jednocześnie od D-Link
W pomocy przy zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 niezbędna stała się możliwość zdalnego, bezdotykowego pomiaru temperatury wielu osób, na przykład pracowników, czy klientów wchodzących do galerii handlowych. Wychodząc naprzeciw takiemu zapotrzebowaniu firma D-Link zaprezentowała zestaw DCS-9500T do natychmiastowego pomiaru temperatury u wielu osób jednocześnie. W skład zestawu wchodzi kamera termograficzna z dwoma obiektywami, kalibrator ciała czarnego oraz oprogramowanie zarządzające.
DCS-9500T łączy technologię termowizyjną z algorytmami sztucznej inteligencji. Głównym zadaniem urządzenia jest ochrona miejsc pracy poprzez śledzenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Rozwiązanie opracowano z myślą o monitorowaniu lokalizacji, gdzie przebywa wiele osób – szkół, fabryk, biur, portów lotniczych oraz szpitali. Użyta technologia umożliwia wykonanie pomiaru u 30 osób jednocześnie z dokładnością do >0.3°C. Po wykryciu podwyższonej temperatury automatycznie wszczynany jest alarm.
Kompleksowe urządzenie do pomiarów temperatury DCS-9500T wyposażono w szerokokątne termiczne obiektywy oraz wysokiej jakości czujnik termiczny – mikrobolometr IRFPA 400×300 umożliwiający uzyskanie bardzo wyraźnych obrazów termicznych oraz precyzyjnych wyników pomiarów temperatury. Kamera w połączeniu z czujnikiem optycznym Full HD tworzy wysokiej jakości zapis będący połączeniem obrazu termicznego i optycznego.
DCS-9500T wyposażono w unikatowe algorytmy sztucznej inteligencji. Z ich pomocą można dokonać precyzyjnych pomiarów temperatury w czasie rzeczywistym z dokładnością ±0.3°C, sprzężonych z rozpoznawaniem twarzy oraz zintegrowanych z zaawansowanym oprogramowaniem do zarządzania.
Nowe narzędzie do monitorowania temperatury jest zgodne z ONVIF, dzięki czemu łatwo można je zintegrować z już działającymi systemami. Dodatkowo kamera wspiera PoE, co ułatwia montaż w takich lokalizacjach, jak szpitale, porty lotnicze, stadiony lub uniwersytety.
Funkcje DCS-9500T:
- Pomiary temperatury u 30 osób jednocześnie w 30 ms w czasie rzeczywistym
- Dwa obiektywy dużej rozdzielczości (400 x 300 pikseli), czujnik termalny oraz przetwornik CMOS Full HD (1920 x 1080 pikseli)
- Dokładność pomiaru ±0.3°C
- Dwa interfejsy wyjściowe alarmu dźwiękowego
- Migawka z odczytem temperatury
- Funkcja rozpoznawania twarzy
- Osobne alarmy dla nieznajomych i znajomych osób (na podstawie wprowadzonych danych)
- Możliwość ustawienia zakresu temperatur
- Funkcja wyszukiwania temperatury
- Oprogramowanie zarządzające – max. 32 kamery
Więcej informacji na stronach internetowych firmy D-Link