Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych

Wakacje to idealny czas na uprawianie różnego rodzaju sportów, czy zwiększenie aktywności fizycznej. W trakcie roku szkolnego, zarówno młodzież, jak i dorośli mają zazwyczaj więcej obowiązków i nie zawsze starcza czasu na aktywność fizyczną. Ćwicząc, trenując, czy po prostu ruszając się podczas spacerów chcemy wiedzieć ile kroków przeszliśmy, ile spaliliśmy kalorii.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych

Opaska sportowa Bemi KIX to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcieliby mieć wygodny zegarek wyposażony w dodatkowe funkcje umożliwiające nie tylko monitoring aktywności fizycznej, ale także wyświetlanie powiadomień z połączonego z opaską smartfonu.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych

Bemi KIX to opaska sportowa zwana inaczej smartband wyposażona w ekran dotykowy o przekątnej 1,3-cala i rozdzielczości 240×240 pikseli. Opaska wykonana jest z czarnego tworzywa sztucznego, zaś ekran pokryty jest hartowanym szkłem 2.5D o podniesionej odporności na zarysowania i zużycie. Wymienny gumowy pasek umożliwia wygodne zapięcie i noszenie na ręku. Opaska wyposażona jest w jeden przycisk włączający ekran, zaś cała dalsza jej obsługa odbywa się poprzez ekran dotykowy. Warto dodać, że urządzenie spełnia normę IP68, więc nie musimy obawiać się, że zachlapanie wodą podczas mycia rąk, czy deszczem spowoduje uszkodzenie zegarka. Nawet ładowanie rozwiązane zostało za pomocą wygodnego magnetycznego złącza, znajdującego się od spodu zegarka.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych

Funkcje podstawowe i obsługa opaski sportowej Bemi KIX

Opaska Bemi KIX umozliwia wyświetlanie powiadomień o połączeniach telefonicznych sparowanego z nią smartfonu. Gdy ktoś do nas dzwoni, na ekranie zegarka pojawia się informacja o połączeniu wraz z numerem dzwoniącego lub wpisem z książki adresowej. Dotykając ekranu zegarka możemy odrzucić przychodzące połączenie.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych

Opaska wyświetla powiadomienia z aplikacji zainstalowanych w pamięci połączonego z nią smartfona.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych

Wybierając w aplikacji FunDo opcję Więcej, a następnie Powiadomienia aplikacji możemy wybrać z jakich aplikacji powiadomienia będą pojawiały się na ekranie zegarka Bemi KIX.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych

Funkcje menu Bemi KIX

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych Ekran główny – oprócz pokazywania aktualnego czasu, na głównym ekranie urządzenia wyświetlana jest również data, liczba przebytych kroków, dystans oraz ilość spalonych kalorii.

Poruszanie się pomiędzy poszczególnymi ekranami menu odbywa się poprzez przesunięcie palcem po ekranie z dołu na górę, z lewej do prawej lub z góry na dół.

Przesunięcie palcem po ekranie w górę wyświetla pierwszy ekran menu, na których znajdują się ikony piktogramów Kroki, Sen, Muzyka, Pogoda. Kolejne przesunięcie w górę przywołuje ekran z ikonami Sport, Tętno, Ciśnienie, Krew O2, następne – Budzik, Stoper, Zdjęcia, Znajdź. Ostatni ekran zawiera ikony Minutnik oraz Opcje.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych Kroki – po wybraniu tej opcji na ekranie wyświetlana jest liczba kroków, które aktualnie przeszliśmy oraz w postaci słupków – liczby kroków z poprzednich dni. Po przesunięciu palcem w lewo, pojawia się ekran informujący o długości przebytej trasy i spalonych kaloriach.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych Sen – opcja umożliwia wyświetlenie analizy naszego snu. Oczywiście, aby pojawiły się dane musimy podczas snu mieć na ręku założoną opaskę Bemi KIX.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych Muzyka – po wybraniu tej opcji na ekranie pojawiają się przyciski umożliwiające sterowaniem odtwarzanej przez nasz smartfon muzyki. Zegarek bez problemu umożliwia sterowanie takimi aplikacjami jak YouTube, Tidal, Spotify, itp. Dostępne są funkcje pauzy, wznowienia utworu, wybrania następnego, poprzedniego utworu. Niestety nie ma możliwości sterowania głośnością.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych Pogoda – wyświetla aktualną pogodę oraz temperaturę otoczenia.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych Sport – po wybraniu tej opcji możemy wybrać jeden z dostępnych trybów sportowych i zarejestrować przebieg naszego treningu. Użytkownik do dyspozycji ma możliwość wyboru następujących dyscyplin: spacer, bieg, kolarstwo,wspinanie, piłka nożna, koszykówka, tenis stołowy oraz badminton.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych

Po wybraniu danej dyscypliny następuje odliczenie 3 sekund i start treningu. W trakcie treningu możemy włączyć pauzę (prawy górny róg ekranu) lub zakończyć monitorowanie treningu, wybierając najpierw pauzę, a następnie zakończenie pomiaru (lewy górny róg ekranu).

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych Tętno – Funkcja umożliwia pomiar i monitorowanie tętna użytkownika. Dzięki specjalnemu czujnikowi znajdującemu się na spodzie zegarka oraz zielonej diodzie, mierzone jest tętno. W praktyce, tętno w miarę poprawnie pokazywane jest dla osób o szczupłych rękach, niestety jeśli jesteśmy „grubszej” budowy ciała wyniki pomiarów są zaniżone. Należy również pamiętać o tym, aby zegarek dość mocno przylegał do ciała, jeśli lubimy nosić zegarki na luźnym pasku wyniki pomiarów tętna także będą nieprawidłowe.

Pomiar tętna za pomocą czujnika znajdującego się na spodniej części zegarka to rozwiązanie spotykane praktycznie we wszystkich podobnych opaskach sportowych i zegarkach sportowych i podobnie jak w przypadku BEMI KIX obarczone jest takimi samymi błędami. Podobne rozwiązanie jednak stosowane jest także w zakładanych na palec pulsooksymetrach.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych Ciśnienie – Funkcja pokazuje i monitoruje ciśnienie krwi. Ponieważ do pomiaru wykorzystywany ten sam czujnik, co do pomiaru tętna, estymowane wartości ciśnienia krwi są w miarę poprawne dla osób o standardowej budowie ciała, dla osób „grubszych” wyniki są nieco zaniżone. 

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych Krew O2 – Funkcja podaje nasycenie krwi tlenem.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych Budzik – funkcja budzika, umożliwia wyłączenie budzika. Godziny zadziałania budzika ustawiamy w aplikacji FunDo służącej do obsługi opaski Bemi KIX.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych Stoper – funkcja stopera. Umożliwia pomiar czasu.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych Zdjęcie – umożliwia zdalne wyzwolenie migawki aparatu w smartfonie. Bardzo przydatna funkcje jeśli chcemy robić sobie selfie lub nieporuszone zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych. Dzięki tej funkcji możemy ustawić smartfon na statywie, odejść na większą odległość, tak aby na przykład zdjęcie objęło całą grupę i zdalnie wyzwolić migawkę aparatu. Funkcja ta korzysta z narzędzia do wykonywania zdjęć wbudowanego w aplikację FunDo, nie korzysta ze standardowej aplikacji do zdjęć znajdującej się w telefonie.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych Znajdź – Wybranie tej ikony powoduje włączenie na smartfonie dźwięku, który ułatwia odnalezienie smartfona. Podobną funkcję, działającą „w drugą stronę” znajdziemy w aplikacji FunDo. Wybranie jej włącza wibracje opaski, które ułatwiają jej odnalezienie. Oczywiście funkcja Znajdź działa jeśli opaska połączona jest ze smartfonem poprzez Bluetooth, jeśli znajdziemy się poza zasięgiem, odnalezienie przy pomocy funkcji Znajdź będzie niemożliwe.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych Minutnik – Umożliwia ustawienie i korzystanie z minutnika odliczającego zaprogramowany czas.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych Opcje – umożliwia zmianę ustawień urządzenie, sprawdzenie wersji oprogramowania.

Aplikacja FunDo do obsługi opaski sportowej Bemi KIX

Do obsługi i współpracy z opaską sportową Bemi KIX dostępna jest aplikacja FunDo.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych

Aplikację możemy pobrać ze sklepu Google Play w przypadku urządzeń z systemem Android lub App Store dla urządzeń Apple. Aplikacja do połączenia z opaską wykorzystuje komunikację Bluetooth, dlatego podczas pracy aplikacji musi być ona cały czas włączona. Na szczęście, nawet wielogodzinne połączenie z opaską nie wpływa znacząco na zużycie baterii w smartfonie. Po 14 godzinach zużycie energii było na poziomie zaledwie 1%.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych

Aplikacja FunDo umożliwia monitoring i analizę wszystkich parametrów odczytanych z opaski sportowej Bemi KIX. Znajdziemy tu więc liczbę przebytych kroków, odległość, spalone kalorie.

Dodatkowe funkcje pozwalają na przykład włączyć przypomnienie o treningu czy przypomnienie o konieczności nawodnienia organizmu.

Opaska sportowa Smartband Bemi KIX – doskonały towarzysz aktywności sportowych

Ciekawostka: Jeśli opaska nie jest połączona z aplikacją FunDo, na przykład zostawimy telefon w domu i pójdziemy na trening czy spacer, to nic straconego, dane zgromadzone w opasce zostaną zsynchronizowane po ponownym połączeniu się z aplikacją. Oczywiście nie będziemy otrzymywali powiadomień z aplikacji czy informacji o połączeniach, jednak nie utracimy danych z naszego treningu. Producentowi należy się duży plus za takie rozwiązanie.

Opaska sportowa Bemi KIX czas pracy

Opaska sportowa Bemi KIX wyposażona została we wbudowany akumulator o pojemności 170mAh. Podczas normalnego użytkowania urządzenia bez ładowania może działać około tygodnia do 10 dni. Jest to dobry wynik na tle innych urządzeń tego typu. Pełne naładowanie wbudowanego akumulatora trwa około 3 godzin.

Podsumowanie

Opaska sportowa Bemi KIX to dobre urządzenie za rozsądną cenę. Spełnia większość funkcji jakie powinna mieć opaska sportowa. Pewne zastrzeżenia można mieć do dokładności pulsometru, ale w większości tego typu opaskach sportowych zastosowane jest podobne rozwiązanie, więc uzyskane wyniki nie odbiegają od tego co oferują inni producenci. Dobry czas pracy na wbudowanym akumulatorze to dodatkowy plus urządzenia.

Witryna internetowa wybieramy.com.pl wykorzystuje pliki „cookies” (ciasteczka). Dalsze przeglądanie tej witryny jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na używanie plików „cookies”. Więcej informacji na temat używania plików „cookies” oraz ustawiania preferencji można znaleźć na stronie „Polityka plików „cookies” serwisu wybieramy.com.pl więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close