BP 2.5 FHD niewielki rejestrator samochodowy wideo od Blaupunkta

Tradycyjne samochodowe rejestratory wideo zajmują dużo miejsca na przedniej szybie i są montowane na przyssawkowych uchwytach. Blaupunkt w nowym modelu BP2.5FHD poszedł inną drogą.

Urządzenie wyróżnia się na tle pozostałych modeli niewielkim i kompaktowym kształtem, a przede wszystkim sposobem mocowania. Zamiast tradycyjnego uchwytu na przyssawkę, model BP2.5FHD posiada specjalny zaczep mocowany bezpośrednio do szyby za pomocą dołączonej taśmy dwustronnej 3M. Rozwiązanie to pozwala na bardziej stabilny montaż rejestratora, obniżenie przenoszenia ewentualnych drgań oraz zmniejszenie do minimum ograniczenia pola widzenia dla kierującego pojazdem. Regulacja nachylenia obiektywu pozwala na idealne dopasowanie obszaru nagrywania w pojazdach o praktycznie każdym kącie nachylenia przedniej szyby.

BP 2.5 FHD niewielki rejestrator samochodowy wideo od Blaupunkta

Rejestrator zapisuje obraz w rozdzielczości Full HD 1080P i posiada dodatkowe 3 tryby zapisu niższej jakości. Urządzenie rejestruje pliki w formacie MOV /H.264 i posiada funkcję nagrywania w pętli. Użytkownik może wybrać długość zapisywanego pliku spośród trzech opcji: 3 minuty, 5 minut oraz 10 minut. Fabrycznie włączona opcja HDR (High Dynamic Range) oraz manualna regulacja ustawień ekspozycji pozwala na zapisywanie optymalnego obrazu w zmiennych warunkach oświetlenia.

BP 2.5 FHD niewielki rejestrator samochodowy wideo od Blaupunkta

BP2.5FHD posiada również wbudowany czujnik ruchu, który może być wykorzystany do uruchamiania funkcji nagrywania. Materiał zostanie zarejestrowany tylko wtedy, gdy kamera wykryje poruszające się przedmioty przed obiektywem. Natomiast czujnik przeciążenia pozwoli ochronić zapisane pliki przed ich skasowaniem lub nadpisaniem. W sytuacji, gdy dochodzi do zderzenia lub ostrego hamowania aktualny fragment nagrania zostaje zapisany w taki sposób, że jego usunięcie jest możliwe tylko z pozycji komputera. Podobnie działa funkcja SOS, która zapobiega skasowaniu pliku wideo – jednak użytkownik musi tę funkcję aktywować ręcznie za pomocą przycisku na obudowie.

Rejestrator posiada możliwość monitorowania pojazdu na postoju. Po aktywowaniu funkcji „Monitoring parkowania” rejestrator automatycznie włączy nagrywanie po wykryciu wstrząsów i wyłączy je po 10 sekundach. Aby monitoring parkowania działał poprawnie, rejestrator musi posiadać naładowany wewnętrzny akumulator lub być podłączony do zasilania.

BP 2.5 FHD niewielki rejestrator samochodowy wideo od Blaupunkta

Model posiada również tryb aparatu do wykonywania zarówno pojedynczych zdjęć, jak i serii do 10 zdjęć o maksymalnej rozdzielczości 12M. Dzięki ręcznej regulacji ostrości, balansu bieli, wartości ISO oraz ekspozycji możliwe jest zarządzanie jakością wykonywanego ujęcia. Zarówno nagrania wideo, jak i zdjęcia mogą być odtwarzane na wbudowanym ekranie LCD o przekątnej 2”.

Wewnętrzny mikrofon oraz głośnik pozwala rejestrować i odtwarzać również dźwięk. Za pomocą ultra szerokokątnego obiektywu o zakresie 170o z matrycą CMOS obraz może być przetwarzany, a następnie zapisywany na opcjonalnych kartach microSD o maksymalnej pojemności do 64GB. Użytkownik ma możliwość wprowadzenia numeru rejestracyjnego pojazdu, w którym zamontowana jest kamera i umieszczenie go na zapisywanym materiale wideo. Port micro USB pozwala na bezpośrednie podłączenie rejestratora do komputera w celu zgrania zapisanych plików, a złącze HDMI pozwala na ich wyświetlenie za pomocą zewnętrznych ekranów o dużej rozdzielczości.

BP 2.5 FHD niewielki rejestrator samochodowy wideo od Blaupunkta

Model BP2.5FHD można uruchomić ręcznie za pomocą przycisku na obudowie lub automatycznie wraz z włączeniem zapłonu w samochodzie. W menu dostępna jest opcja opóźnienia wyłączenia urządzenia o maksymalnie 30 sekund, co pozwala na zarejestrowanie obrazu już po opuszczeniu pojazdu przez użytkownika.

Kompaktowa obudowa z gumowanym wykończeniem, innowacyjny klips mocujący kamerę, długi przewód zasilający pozwalający na dyskretny montaż w pojeździe oraz szeroka funkcjonalność sprawiają, że BP2.5FHD jest niezbędnym akcesorium każdego kierowcy.

Dane techniczne rejestratora Blaupunkt BP2.5FHD:

 • Mały i kompaktowy wygląd
 • Plug and Play – łatwy w konfiguracji
 • Montaż za pomocą naklejki 3M
 • Wyświetlacz LCD o przekątnej 2”HD TFT
 • Ultra szerokokątny obiektyw o kącie widzenia 170 °
 • Full HD 1080 P
 • Nagrywanie w pętli
 • Czujnik G
 • Detekcja ruchu
 • Doskonała widoczność dzień i noc
 • Wbudowany mikrofon i głośnik
 • Wyświetlanie czasu rzeczywistego i daty
 • Wyjście USB i HDMI
 • Pamięć zewnętrzna: Karta Micro SDHC o pojemności do 64 GB (nie wchodzi w skład zestawu)
 • Wymiary: 82 x 100 x 40 (H) mm
 • Gumowane wykończenie
 • Akcesoria: Ładowarka samochodowa. kabel USB, instrukcja obsługi, naklejki 3M
Znajdź najniższe ceny na rejestratory samochodowe