Archer A8 WiFi AC1900 nowy dwuzakresowy router od TP-Link

Archer A8 to nowy router bezprzewodowy od TP-Link dedykowany wymagającym użytkownikom, którzy dbają o swój domowy budżet. Urządzenie pracuje w standardzie AC1900 (WiFi5) i wykorzystuje najnowsze technologie wspierające wysoką wydajność sieci bezprzewodowej.

Archer A8 WiFi AC1900 nowy dwuzakresowy router od TP-Link

Archer A8 oferuje łączną przepustowość do 1900 Mb/s w dwóch pasmach transmisji (do 600 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 1300 Mb/s w paśmie 5 GHz). Dzięki temu użytkownicy mogą używać pasma 5 GHz do bardziej wrażliwych na opóźnienia zastosowań, np. transmisji wideo w jakości HD lub rozgrywek online, a w tym samym czasie, poprzez połączenie w paśmie 2,4 GHz, korzystać z codziennych, mniej wymagających aplikacji, takich jak poczta elektroniczna czy przeglądarka internetowa.

Zastosowana technologia Smart Connect sprawia, że Archer A8 automatycznie wybiera najlepsze pasmo dla każdego sprzętu połączonego z siecią. Trzy zewnętrzne anteny odpowiadają za zasięg i stałą siłę sygnału w każdym zakamarku domu. Ich praca wspierana jest przez technologię kształtowania wiązki (Beamforming), która umożliwia zlokalizowanie łączących się z routerem urządzeń, a następnie zwiększa siłę sygnału nadawanego w ich kierunku. Dzięki temu rozwiązaniu router zapewnia stabilność połączeń i wysoką wydajność.

Archer A8 WiFi AC1900 nowy dwuzakresowy router od TP-Link

Technologia MU-MIMO 3X3 dodatkowo zwiększa skuteczność połączeń i optymalizuje wydajność całej sieci, wysyłając pakiety danych do trzech urządzeń jednocześnie.

Funkcja Airtime Fairness sprawia, że starsze urządzenia połączone z routerem nie obniżają prędkości sieci. Router wyposażono także w gwarantujące szybkie połączenia przewodowe cztery gigabitowe porty LAN oraz jeden gigabitowy port WAN.

Archer A8 WiFi AC1900 nowy dwuzakresowy router od TP-Link

Funkcja kontroli rodzicielskiej, a także sieć dla gości zwiększają bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej. Korzystając z funkcji kontroli rodzicielskiej można na przykład zablokować niestosowne dla dzieci treści oraz ustawić dla nich limity dostępu do Internetu.

Podobnie jak w przypadku większości sprzętów od TP-Link konfiguracja oraz dostosowanie ustawień Archera A8 do potrzeb użytkownika są niezwykle proste. Dzięki bezpłatnej aplikacji Tether, dostępnej na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android, cały proces trwa zaledwie kilka minut.

Archer A8 WiFi AC1900 nowy dwuzakresowy router od TP-Link

Możliwości routera TP-Link Archer A8:

  • 802.11ac Wave2 Wi-Fi – 1300 Mbps w paśmie 5 GHz i 600 Mbps w paśmie 2.4 GHz.
  • Technologia 3×3 MIMO – przesyłanie i odbieranie danych w trzech strumieniach umożliwia bezproblemowe parowanie z klientami 3 × 3
  • Wzmocniony zasięg Wi-Fi – technologia transmisji kierunkowej dba o wydajność połączeń bezprzewodowych.
  • MU-MIMO – usprawniona komunikacja pomiędzy routerem a urządzeniami pozwala na optymalną wydajność ich działania.
  • Spersonalizowane zarządzanie – zaawansowane funkcje, takie jak kontrola rodzicielska, sieć dla gości i kontrola dostępu to narzędzia, które zapewniają pełną personalizację ustawień sieci.
  • Inteligentna łączność – funkcja Smart Connect umożliwia przydzielanie klientom mniej obciążonego w danym momencie pasma, natomiast Airtime Fairness wpływa na optymalizację czasu korzystania z sieci.

Więcej informacji tutaj